SPONSORZY

a Game of Thrones LCG

Wpisowe: 75 zł/drużyna
Ilość rund: 5 rund + top 4 - zależnie od ilości uczestników
Data: 6 października, godz 10.00
Limit miejsc: 16 drużyn
Zapisy: przez formularz na www od dnia 20.08.2018 godz 17.00. Wszystkie dane związane z płatnością zostaną wysłane w mailu potwierdzającym rejestrację (przy rejestracji podajemy maila jednej osoby - odpowiedzialnej za rejestrację drużyny)

Ponieważ format drużynówki w poprzednim roku sprawdził się doskonale i wszyscy, którzy brali w nim udział jednogłośnie stwierdzili, że to dobry pomysł i chętnie by jeszcze w coś takiego zagrali… cóż… mają teraz szansę. Ponieważ również na tegorocznej Wojnie Światów odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Gry o Tron.
Istotne jest nie tylko dobre prowadzenie własnej talii, ale również rola kapitana, który będzie walczył o odpowiednie dobranie przeciwników dla swoich graczy.

Zasady budowania drużyny:
Każda drużyna składa się z trzech osób. Każdy gracz przyjeżdża z własną (legalną) talią. Ale w jednej drużynie żaden ród ani agenda nie może wystąpić 2 razy! Nawet jako baner. Czyli, jeśli jeden gracz gra Targaryen Fealty, to drugi nie może grać Tyrell Baner of the Dragon (Ale Tyrell Baner of the Lion już tak). Kontynuując powyższy przykład, nie można wziąć Martell Fealty, ale Martell Crossing będzie ok. Do tego dorzucacie NW Summer i macie drużynę.

Zasady parowania przez kapitanów:
Obaj kapitanowie zapisują jednocześnie na kartkach swojego championa, którym będzie jeden z graczy drużyny (może to być sam kapitan). Następnie po ich odkryciu kapitanowie decydują, który z dwóch pozostałych przeciwników będzie grał przeciwko championowi. Kapitanowie jednocześnie wskazują przeciwnika dla swojego championa (tak, aby drugi kapitan nie mógł zmienić zdania widząc, kto zagra z championem). Pozostali, nie wybrani gracze utworzą trzecią parę.

Punktacja:
Liczy się wynik całej drużyny, a nie indywidualne osiągnięcia. Za wygranie wszystkich trzech gier przez drużynę przyznawane jest "pełne" zwycięstwo, czyli 5 pkt. Za wygranie dwóch gier, przyznawane jest zwycięstwo modyfikowane, czyli 4 pkt. Porażki nie dają żadnych punktów (when you play a Game of Thrones i tak dalej).

Nagrody:
Sukcesywnie będziemy ogłaszać nagrody, będą to zarówno nagrody dla zwycięzców jak i podarunki za sam udział w turnieju… a kto bywał na poznańskich turniejach, ten wie, że z pustymi rękoma nie wyjedzie.

Chcę zagrać ale nie mam drużyny:
Nic straconego! Takich graczy może być więcej, albo ktoś może w danej drużynie wypaść i będzie potrzebny ktoś na zastępstwo. Na forum agot.sztab.com.pl jest odpowiedni wątek, gdzie można poszukiwać graczy do drużyny. Zgłaszajcie się z ewentualnymi preferencjami czym chcecie / możecie zagrać, to będzie łatwiej sformować drużyny.
Link wkrótce

Uwaga!
Jeśli okazałoby się, że zainteresowanie drużynówką będzie zbyt małe, to zagramy po prostu zwykłego jousta, o czym będę informował odpowiednio wcześnie.